bazbo – de wereld van Bas Langereis, het middelpunt der aarde

Bas Langereis leest u voor!

24-10-2025

B-log: 25 t/m 31 oktober 2025

Filed under: B-log 2025 — bazbo @ 20:11



Vrijdag 31 oktober:
Pas om zeven uur wakker en op. Ik loop een ronde hard langs Grift en kanaal. Moeizaam. Koffie met De Vrouw. Kleine huishoudelijkheidjes. Meer koffie met De Vrouw. Ik haal het groentepakket op. Lunch. Afwasje. Dan wandel ik een rondje door park. Uitrusten. Eind van de middag maak ik avondeten: bamisoep. Krant. De Zoon is er na half zes. We eten alles op. Toe is er ijs, mede ter gelegenheid van de drieëndertigste verjaardag van De Zoon gisteren. Afwasje. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Liminal (Brian Eno & Beatie Wolfe), A Danger To Ourselves (Lucrecia Dalt), LSD (Cardiacs)



Donderdag 30 oktober:
De wekker gaat op de gebruikelijke tijd. Zes uur ben ik aan het werk. Vroeg in de ochtend weet ik al veel klussen te doen. Koffie. Meer koffie met De Vrouw. Later lunch. Afwasje. En verder. Half vier is het klaar. Ik wandel naar de mondhygiëniste voor de halfjaarlijkse behandeling. Het ziet er allemaal zo goed uit, dat we besluiten dat ik voortaan minder frequent kom. De Vrouw serveert een smakelijke hutspot: aardappel, wortel, ui en bruine bonen, met ernaast een salade. We eten alles op. Afwasje. Krant. Zeven uur fiets ik naar Peter-Jan. Daar is Aad ook en een vocaal ensemble dat ons gaat vergezellen tijdens de voorstelling Helemaal stuk op 30 november. Veel moois in de maak. Elf uur thuis.
Muziek vandaag: Touch (Tortoise), het derde en vierde plaatje uit de doos From The Beginning (Emerson Lake & Palmer), From Silence To Somewhere (Wobbler), Dwellers Of The Deep (Wobbler), Nayda! (Bab L’Bluz), Archeology (Montparnasse Musique), Live Magic At Trading Boundaries (Steve Hackett)



Woensdag 29 oktober:
Kwart voor zes. Ik loop een ronde hard buiten het centrum. Het gaat moeizaam. Begin van de ochtend wandel ik naar de super. Koffie met De Vrouw. We lopen naar het stadhuis en brengen onze stem uit voor de landelijke verkiezingen. Ik kies – zoals gebruikelijk – voor de kandidaat van de partij die zich sterk maakt voor alles wat kwetsbaar is: dieren, natuur, mensen, gezondheid enzovoorts. Meer koffie met De Vrouw. Lunch. Afwasje en huishoudelijks. Dan naar Gigant voor de repetitie van Wirwar. Marscha is terug van een lange vakantie, we verwelkomen een nieuw speler en er ontstaat een dans en rap tijdens het uitproberen van een nieuwe scène. Ik zie mensen weer enthousiast worden. Ik fiets vervolgens naar Onze Vader om de was te wisselen. Na half vijf thuis. Ik maak avondeten: pompoen, paprika en courgette in een braadslede in de oven, ondertussen monteer ik een salade van bosui, koolrabi, rode kool en komkommer met een dressing waarin een zeer rijpe kaki verwerkt zit. Voor De Vrouw bak ik runderschnitzel. We eten alles op. Natafelen. Afwasje. Lezen. Webstek. Krant.
Muziek vandaag: Each Path A Remix (Mick Karn), het tweede plaatje uit de box From The Beginning (Emerson Lake & Palmer)



Dinsdag 28 oktober:
En weer op tijd op de werkplek. Tussen de middag wandel ik door bos. Kwart over vijf thuis. Krant. De Vrouw serveert het restant ertwen-pompoensoep van gisteren en we eten alles op. Natafelen. Afwasje. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Halloween ’78 – Highlights: Live At The Palladium, New York (Frank Zappa), het derde plaatje uit I Could Have Been A Contender – Anthology (Jah Wobble)



Maandag 27 oktober:
Op tijd op de werkplek. Met een gerust hart. ‘Ik ben niet meer nodig thuis.’ Tussen de middag wandel ik door bos. Kwart over vijf thuis. De Vrouw blijkt een wat mindere dag te hebben gehad, maar het is haar toch goed gelukt een uitstekende pompoen-erwtensoep te serveren. We eten er dan ook fiks van. Afwas en afval. Krant. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Touch (Tortoise), LSD (Cardiacs), A Danger To Ourselves (Lucrecia Dalt)



Zondag 26 oktober:
Zes uur. De klok is een uur terug. Dus tel maar uit. Ik loop een ronde hard langs het kanaal en door (bij vlagen) stevige regen. Koffie. Lezen. Meer koffie met De Vrouw. De Zoon is er om half een voor lunch. Afwasje. De Zoon en ik fietsen naar het huis van Geraldine. De Neef viert zijn achtste verjaardag. Iets voor vier weer terug, net op tijd om deel te kunnen nemen aan de zondagmiddagluistersessie met de Duitsche vrienden (Gentle Giant). Erna maak ik avondeten: een risotto met shiitake, ui, Chinese kool, een restje bindsla en bruine bonen. Het restant salade van gisteren zet ik ernaast. Voor De Vrouw heb ik steak bavette gebakken. We eten alles op. Natafelen. Afwasje. Krant. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Road To The Sun (Pat Metheny), de eerste twee plaatjes van I Could Have Been A Contender – Anthology (Jah Wobble)



Zaterdag 25 oktober:
Zes uur. Koffie, ontbijt, Helemaal stuk, allerlei. Begin van de ochtend maak ik de gebruikelijke zaterdagmorgenronde langs slager en super. Dan nogmaals het centrum in voor een bezoek aan een andere super en de Syrische winkel. Koffie met De Vrouw én De Zwager die in de buurt moet zijn. Later lunch. Afwasje en huishoudelijks. Ik wandel een rondje om het centrum, door park en door nogal wat regen. Als ik thuis kom, zijn Heidi en Auke er even op bezoek. Half vijf maak ik avondeten: eerst aardappel, bataat en wortel in een braadslede in de oven, later gaat daar met feta gevulde kastanjechampignon en portabello bij. Ondertussen maak ik een salade van bosui, koolrabi, komkommer, rode kool en kaki. Voor De Vrouw bak ik steak bavette. De braadslede eten we leeg; van de salade blijft voldoende over voor morgen. Afwasje. Lezen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: The Best Of (Frank Zappa), het eerste plaatje uit de box From The Beginning (Emerson Lake & Palmer), Almost… Bikini (Wizards Of Ooze), Live At Montreux (Emerson Lake & Palmer), Radioaxiom- A Dub Transmission (Jah Wobble & Bill Laswell)

• • •
 

Geen reacties »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment