B-log: 12 t/m 18 april 2025
–
Vrijdag 18 april:
De wekker gaat op de gebruikelijke tijd. Ik loop een ronde hard langs Grift en kanaal en die gaat heel aardig. Om zeven uur ben ik aan het werk. Er is allerlei te doen. Tussendoor koffie met De Vrouw. Wat na tien uur fietsen we naar het ziekenhuis. We spreken de neuroloog over de uitslag van de scan. Ja, het goedaardige gezwel is een millimeter groter, maar er is nog geen reden tot zorgen. Volgende scan (oktober) afwachten; vooralsnog geen bijzonderheden. Ze is ook blij met het nieuws dat de klachten van het dubbel zien en de duizeligheid niet meer aan de orde zijn. Op de terugweg haal ik het groentepakket op en thuis ga ik nog een uurtje aan het werk. Koffie met De Vrouw; daarna lunch. Afwasje. Dan verder werken. Veel zaken die nog lagen werk ik weg. Half vijf is het klaar voor vandaag. Krant. Ik zet de meegeleverde standaard in elkander. De Zoon is er om half zes en De Vrouw serveert een schotel van ui, tomaat, wortel, paprika en ei met naan en een salade van bosui, koolrabi, komkommer en kerstomaat. We eten alles op. Afwas. Ik heb zowaar een online pianocursus bij mijn piano gekregen en de eerste vier lessen volg ik. Even wat oefenen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: After The Last Sky ( Anouar Brahem), MoonDial (Pat Metheny), Caught In The Crossfire (John Wetton), Battle Lines (John Wetton), Transmutation (Karmakanic), Western Vacation (Western Vacation), Civilization Phaze III (Frank Zappa)







–
Donderdag 17 april:
Redelijk geslapen. Op tijd op de werkplek. Zeer veel. Tussen de middag wandel ik door bos. In de middag zeer veel. Half zes thuis. Krant. De Vrouw serveert een curryachtige schotel van ui, broccoli, jackfruit en tomaat met ernaast salade. We eten alles op. Natafelen. Afwas. Dan open ik een pakket dat vandaag bezorgd is. Een gemakkelijk te bedienen apparaat met een voldoende mogelijkheden: goede koop. Ik probeer van alles uit. Een prima digitale piano om thuis wat zaken te repeteren. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Raum (Tangerine Dream)








–
Woensdag 16 april:
Half zes op. Ik loop een ronde hard om het centrum. Het lukt nog aardig ook. Begin van de ochtend wandel ik naar de super. Thuis koffie. Dan naar Gigant voor de repetitie van Wirwar. Mooie ochtend, waarin we terugkijken op een goede voorstelling afgelopen donderdag en actief zijn met improvisatie. Kwart over twaalf thuis. Koffie met De Vrouw. Dan lunch. Afwasje en huishoudelijks. We bestellen een digitale piano. Eigenlijk ga ik die kopen met eventueel cadeaugeld van mijn komende verjaardag over een maand, maar dit is een mooie aanbieding. Halverwege de middag fiets ik naar Onze Vader voor was. Hij is wat warrig, klaagt over slecht zien en afhankelijk zijn, maar uiteindelijk laat ik hem redelijk rustig achter. Thuis maak ik avondeten: eerst een gele curry van rode ui, bindsla, zoete aardappel, courgette, kokosmelk en adukibonen, vervolgens een salade van bosui, koolrabi, komkommer en kerstomaat, dan prepareer ik boekweitcouscous en ten slotte bak ik voor De Vrouw kippendijfiletblokjes. We eten er fiks van. Afwas. Krant. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Murder Of The Universe (King Gizzard & The Lizard Wizard), het tweede en derde plaatje uit de box New Conceptions Of Jazz: Box (Bugge Wesseltoft)




–
Dinsdag 15 april:
Redelijk geslapen. Toch gespannen, vol, vermoeid. Op tijd op de werkplek. Werk. Begin van de middag neem ik de bus terug. Kwart over drie thuis. Daar nog even aan het werk. Kwart over vijf is het klaar. Krant. De Vrouw serveert een groenteschotel met ui, paprika, linzen en tomaat, met ernaast een salade van bosui, koolrabi, komkommer, kerstomaat en jackfruit. Zeer smakelijk. Natafelen. De Vrouw is vanmorgen naar het ziekenhuis geweest voor een nieuwe scan van het hoofd; in haar dossier zag ze dat het gezwel nagenoeg hetzelfde is, maar wel een millimeter groter is dan bij de vorige scan. Vrijdag bespreken we het met de neuroloog. Opnieuw spannend. Afwasje. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: New Conception Of Jazz: Live (Bugge Wesseltoft), Bringing It Down To The Bass (Tony Levin), het eerste plaatje van New Conceptions Of Jazz: Box (Bugge Wesseltoft)
–
Maandag 14 april:
Redelijk geslapen. Op tijd op de werkplek. Regen. Ik werk. Tussen de middag wandel ik door bos. In de middag werk ik. Kwart over vijf thuis. Krant. De Vrouw serveert een ovenstoemp van aardappel, ui, wortel en paprika. Ernaast het restant salade van gisteren. We eten alles op. Afwasje en afval. Lezen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Moving (Bugge Wesseltoft), Blue Maqams (Anouar Brahem)




–
Zondag 13 april:
Half zes op. Ik loop een ronde hard langs kanaal en buiten het centrum. Het gaat zeer moeizaam. Thuis nog terug in bed. Koffie. Meer koffie met De Vrouw. Kwart over elf pikt De Zoon ons op. We halen Zwager thuis op en rijden naar een gelegenheid nabij Putten. Daar vieren Niek en Hedy dat zij beiden vijfenzeventig jaar (zijn ge)worden. Er is koffie, gebak, een uitgebreide lunch en een heleboel mensen die we een tijd niet hebben gezien en mensen die we nog niet kennen. Vier uur later kijken we terug op een mooie middag. Thuis maak ik avondeten: een pompoenrisotto met oesterzwam en een salade van bosui, koolrabi, komkommer, kerstomaat en mozarella. Voor De Vrouw bak ik steak bavette. Met uitzondering van de salade eten we alles op. Afwas. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: 12 Golden Country Greats (Ween), Disconnect (John Wesley), Flying Microtonal Banana (King Gizzard & The Lizard Wizard), Eyes Of The Living Night (Jonathan Hultén)






–
Zaterdag 12 april: Bas, Willem en Peter-Jan tijdens Cultuur bij je Buur
Half zes op. Koffie, ontbijt, dan voorbereidingen voor het optreden van vanmiddag. Begin van de ochtend loop ik de gebruikelijke zaterdagmorgenronde langs slager en super. Koffie met De Vrouw op de galerij in de zon. Het is al aangenaam. Dan nogmaals het centrum in voor een bezoek aan een andere super en de plaatselijke platenwinkel. Het is Record Store Day en dit jaar koop ik niets. Meer koffie op de galerij in de zon. Dan brunch. Afwasje. Half een fiets ik naar de tuin van Femke en Wouter. Daar zijn Willem en Peter-Jan ook al. Vanmiddag doen we drie setjes in het kader van het evenement Cultuur bij je Buur. In het begin niet veel, later wel veel publiek. Er is ook een duo dat akoestische luisterliedjes brengt. De gastvrijheid en gastronomische verwennerij is geweldig. Zes uur fiets ik naar huis. De Vrouw serveert de restanten soepen van de afgelopen twee dagen en een kleine plaattaart met groenten erop. We eten alles op. Afwasje. Krant op het balkon. Webstek. Slapen.
Muziek vandaag: Mixing Colours (Roger Eno & Brian Eno), The Turning Year (Roger Eno)







