B-log: 19 t/m 25 april 2025
–
Vrijdag 25 april:
De wekker gaat weer op de gebruikelijke tijd. Ik loop een ronde hard langs Grift en kanaal en het lukt. Zeven uur ben ik aan het werk. Begin van de ochtend loop ik de gebruikelijke zaterdagmorgenronde langs slager en super. Morgen zijn ze gesloten, vandaar en ’t is me allemaal wat. Koffie met De Vrouw. Later lunch. Afwasje. Ik wandel een rondje door park. En nog verder werken. Tegen half vijf is het klaar. Ik maak avondeten: eerst een salade van bosui, komkommer, radijs en rozijn. Vervolgens bak ik paksoy, bindsla en knoflook en daar gaat jackfruit en het restant bonenschotel van gisterenavond bij in. Voor De Vrouw en De Zoon bak ik runderschnitzel. We eten alles op. Natafelen. Afwasje. Lezen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Tree (John Metcalfe), Nomansland (John Wetton), Strictly Commercial (Frank Zappa), A Flare On The Lens – Live In London (Big Big Train)




–
Donderdag 24 april:
Kwart over vijf op. Een uurtje later ben ik aan het werk. Tussendoor koffie. Later meer koffie met De Vrouw. Nog later lunch. Afwasje. En verder en verder. Half vier is het werk klaar voor vandaag. Ik wandel door regen naar de mondhygiëniepraktijk. (De reden dat ik vandaag thuis werk.) In korte tijd is alles schoon. Dik tevreden. Thuis krant. De Vrouw serveert een schotel van bonen en tomaat. Ernaast salade van bosui, koolrabi, komkommer en paprika. We eten er fiks van. Afwasje. Pianooefeningen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: God Save The Queen / Under Heavy Manners (Robert Fripp), Road To The Sun (Pat Metheny), Live In Tokyo 1997 (John Wetton), Karmen (Goran Bregovic), Terms Of Em-bar-ass-ment (Flat Earth Society), Boggamasta (Flat Earth Society)



–
Woensdag 23 april:
Zes uur. Ik loop een ronde hard om het centrum. Begin van de ochtend wandel ik naar de super. Dan naar Gigant voor de repetitie van Wirwar. Bijzondere repetitie; dingen uitproberen, ontdekken dat sommige dingen niet lukken of werken, dat geeft spanning, dan weer verder. Uiteindelijk toch iets veelbelovends. Even na twaalf uur thuis. Koffie met De Vrouw. Lunch. Afwasje en huishoudelijks. Vervolgens fiets ik naar Onze Vader om was te brengen en te halen. Hij is monter en alles lijkt z’n gangetje te gaan. Thuis krant en uitrusten. De Vrouw serveert het restant soep van gisteren. We eten alles op. Afwasje. Pianoles. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: In Search Of Space (Hawkwind), Lunatic Soul (Lunatic Soul), Monkey Business 1972-1997 (John Wetton & Richard Palmer-James)




–
Dinsdag 22 april:
De wekker gaat op de gebruikelijke tijd. Zes uur ben ik aan het werk. Tussendoor koffie. Kwart voor elf sluit ik tijdelijk af. We pakken een bus. In een kliniek ondergaat De Vrouw een maag-slokdarmonderzoek (onder lichte narcose) en na een uur is er een voorlopige uitslag. Het ziet er allemaal goed uit, maar er kan iets zijn met maagzuur en dat zou met medicatie mogelijk op te lossen zijn; de onderzoeksarts heeft alles in een rapport gezet en naar kliniek en huisarts gestuurd. De Vrouw slikt al allerlei medicatie, dus of dit het juiste spoor is, is de vraag. Wat na twee uur zijn we weer thuis. Lunch. Afwasje. Verder met werk. Vijf uur is dat klaar. De Vrouw serveert een soep van pompoen, pastinaak en broccoli. Smakelijk. Afwasje. Ik fiets naar Peter-Jan en daar tref ik ook Aad en er is weer veel moois in de maak. Kwart voor tien thuis. Even bijpraten en dan slapen.
Muziek vandaag Akustika – Live In Amerika (John Wetton), Chasing The Deer (John Wetton), Arkangel (John Wetton), A Handful Of Memories (Adam Wakeman), Bloom (Bill Laurance)




–
Maandag 21 april: Tweede paasdag – middag in Zutphen
Half zeven pas op. Regen. Koffie. Ontbijt. Allerlei. Koffie met De Vrouw. Meer koffie met De Vrouw. De regen is gestopt. We wagen het erop. Kwart over twaalf zitten we in de trein naar Zutphen. Daar slenteren we door het oude centrum. Ergens lunch van notenbrood met brie en van kroketten. We wandelen nog wat verder. Ergens ijs. Iets na half vier hebben we de trein weer terug. Na vier thuis. Mooie middag, grijs en af en toe zon, ontspannen. Even uitrusten. Eind van de middag maak ik avondeten: een risotto met shiitake, ui en paarse asperge. Ernaast salade en voor De Vrouw bak ik runderschnitzel. We eten alles op. Afwasje. Pianolesje. Webstek. Krant.
Muziek vandaag: Zartir (The Gurdjieff Ensemble), Cristina Branco Canta Slauerhoff (Christina Branco), Chasing The Dragon (John Wetton), Live In Europe 2023 (The Flower Kings)




















–
Zondag 20 april: Eerste paasdag
Zes uur. Ik loop een ronde hard langs het kanaal. Het lukt. Thuis terug in bed. Na negenen staan we op. Koffie. Meer koffie op de galerij in de zon. De Zoon is er om half een voor paaslunch. Afwas en stofzuigen. Ik wandel een rondje langs het kanaal. Uitrusten op het balkon. Eind van de middag maak ik avondeten. Ik kook aardappel en wortel en stoom asperges. Voorts bouw ik een salade van bosui, koolrabi, komkommer en kerstomaat. Daarnaast monteer ik een kaassaus. Voor De Vrouw bak ik steak bavette. We eten alles op. Toe is er ijs. Afwas en afval. Pianoles. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Hawkwind (Hawkwind), Sketches Of Brunswick East (King Gizzard & The Lizard Wizard with Mild High Club)








–
Zaterdag 19 april:
Kwart over zes. Koffie, allerlei. Begin van de morgen loop ik de gebruikelijke zaterdagochtendronde langs slager en super. Meer koffie. Dan nogmaals het centrum in voor een bezoek aan een andere super en de markt. Koffie met De Vrouw op de galerij in de zon. Later lunch. Afwasje en huishoudelijks. Ik wandel een rondje langs kanaal en park. Uitrusten. Eind van de middag maak ik avondeten. Ik leg aardappel en bataat in de oven; later gaat daar nog gele paprika en oesterzwam bij. Ondertussen monteer ik een salade van bosui, koolrabi, komkommer, zilverui, kerstomaat en feta. Voor De Vrouw bak ik steak bavette. We eten er fiks van, want smakelijk. Afwasje. Ik volg weer wat online pianolessen. Webstek. Lezen en wat aanslagoefeningen. (Nee, het is niet wat u denkt. Ik ben niet geradicaliseerd.)
Muziek vandaag: the skies, they shift like chords (Roger Eno), Dream Box (Pat Metheny), Live – Perpetual Change (Jon Anderson & The Band Geeks)





