bazbo – de wereld van Bas Langereis, het middelpunt der aarde

Bas Langereis leest u voor!

25-09-2026

B-log: 26 september t/m 2 oktober 2026

Filed under: B-log 2026 — bazbo @ 19:56

–

Vrijdag 2 oktober:
De wekker gaat op de gebruikelijke tijd. Ik loop een ronde hard langs Grift en kanaal en het gaat gemakkelijk. Zeven uur ben ik aan het werk. Vandaag wat doen in plaats van afgelopen maandag. Tussendoor koffie met De Vrouw. Twaalf uur is het klaar. Meer koffie met De Vrouw. Plots stormt het in mijn hoofd, is er veel verleden en is er veel angst. Het zakt wat, maar zal de gehele dag blijven sluimeren. Lunch. Afwasje. Ik wandel een rondje en haal het groentepakket op. Krant. Rust. Eind van de middag maak ik avondeten. Eerst een salade van bosui, koolrabi, rode kool en komkommer. Vervolgens een stoemp van aardappel, bataat, pastinaak, ui, andijvie en het restant bonenschotel van gisteren. Voor De Vrouw en De Zoon bak ik runderschnitzel. De Zoon is er even voor zes en we eten alles op. Afwasje. Lezen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: 12 Conversations (Ryuichi Sakamoto & Alva Noto), de twee plaatjes uit The Early Years 1965-1967 – Cambridge St/ation (Pink Floyd)

#NP: #NowPlaying: Rick Wakeman & The English Rock Ensemble – 'Return To The Red Planet' (cd+bluray) (2026) cd3078 #playall #playallyourcdsagain #playallyouralbumsagain #albumcollection #RickWakeman

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-10-02T07:13:24.274Z

Autumn today.Herfst vandaag.#Autumn #herfst

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-10-02T12:44:07.732Z

#NP: #NowPlaying: Habib Koité & Bamada – 'Fôly! – Live Around The World' (2cd) (2003)Fantastic collection of live recordings by Senegalian born Malian musician #HabibKoité and his group #Bamada, featuring his impressive guitar style and his uplifting and infectious African dance music. 'Fôly!'

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-10-02T18:19:35.628Z

–

Donderdag 1 oktober:
Weer redelijk geslapen. Volhouden. Op tijd op de werkplek. Tussen de middag wandel ik door bos. Kwart over vijf thuis. De Vrouw serveert sperzie- en boterbonen in saus en een bietensalade met feta. We eten er fiks van. Natafelen. Afwasje. Dan fiets ik naar Ugchelen voor een leessessie met toneelgezelschap Mirakel. Het stuk voor vier personen is sterk, maar de vraag is of het bij ons past, of we eraan toe zijn en of het een breed publiek zal aantrekken. We kiezen voor een eerder gelezen stuk en daar gaan we vanaf volgende week mee starten. Kwart over tien thuis.
Muziek vandaag: geen

Meer foto's van de generale repetitie voor 'Helemaal stuk', afgelopen zaterdag 19 september.'Helemaal stuk' is een voorstelling van zaken.De volgende aflevering is zondagmiddag 13 december in Gigant te Apeldoorn.Meer informatie:www.gigant.nl/evenement/he…#HelemaalStuk?: Ernst van Rossum

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-10-01T07:25:07.654Z

#NP #NowPlaying:Ry Cooder & Corridos Famosos – 'Live' (2013)Recorded August 31 and September 1, 2011 at The Great American Music Hall, San Francisco, CA, this is a fantastic #RyCooder and #LaBandaJuvenil live album, featuring #FlacoJimenez and classic songs. Crazy 'Bout An Automobile! Do Re Me!

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-10-01T15:33:15.972Z

–

Woensdag 30 september:
Zes uur. Redelijk geslapen. Ik loop een ronde hard om het centrum en die gaat mooi soepel. Begin van de ochtend wandel ik naar de super. Het is zonnig en warm vandaag. Koffie met De Vrouw op de galerij in de zon. Eind van de ochtend even naar Onze Vader om was te wisselen. Hij is rustig en opgewekt en we praten kort. Thuis meer koffie met De Vrouw op de galerij in de zon. Lunch. Afwasje en huishoudelijks. Ik wandel een klein rondje langs het kanaal. Lezen en rust op de galerij in de zon. Eind van de middag maak ik avondeten. Niet moeilijk: ik bak bosui, paprika, courgette en Chinese kool en roer daar het restant curry van gisterenavond en gekookte linzenpasta doorheen. Voor De Vrouw bak ik kippendijfilet en er is ook nog een restant salade van maandag. We eten alles op. Natafelen. Afwas. Toneeltekst. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Live (Ry Cooder & Corridos Famosos), het derde plaatje (de mono mix) van Freak Out! – 60th Anniversary Edition (Frank Zappa), Harmonic Mind (Ozric Tentacles)

#NP: #NowPlaying: Steve Swallow – 'Winter Songs' (2026) cd3077 #playall #playallyourcdsagain #playallyouralbumsagain #albumcollection #SteveSwallow #MikeRodriguez #ChrisCheek #SteveCardenas #GilGoldstein #AdamNussbaum #ECM #ECMrecords

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-30T06:40:44.399Z

Generale repetitie voor 'Zonder ons', onderdeel van 'Helemaal stuk', afgelopen zaterdag 19 september.'Helemaal stuk' is een voorstelling van zaken.De volgende aflevering van 'Helemaal stuk' is op zondag 13 december in Gigant te Apeldoorn.Meer info: www.gigant.nl/evenement/he…#HelemaalStuk

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-30T09:52:52.633Z

#NP: #NowPlaying: Pink Floyd – 'The Early Years 1967-1972 Cre/ation' (2cd) (2016)2cd sampler of the huge 7-part box set that collects early and previously unheard #PinkFloyd studio, radio and live recordings. This album is fine tasty and made me collect the six seperate box sets. #pinkfloydthon

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-30T18:06:29.517Z

–

Dinsdag 29 september:
‘Ouderwets’ niet goed geslapen. Toch op tijd op de werkplek. Daar van alles aan werk. Tussen de middag wandel ik door bos. Kwart over vijf thuis. Kranten van gisteren en eergisteren. De Vrouw serveert een mooie schotel van ui, pompoen, tomaat, sperzieboon en doperwt. Ernaast het restant salade van gisteren. We eten er fiks van, want zeer smakelijk. Natafelen. Afwasje en afval. Lezen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: The Early Years 1967-1972 – Cre/Ation (Pink Floyd), het tweede plaatje (de pre-master mix) van Freak Out! – 60th Anniversary Edition (Frank Zappa)

Generale repetitie voor 'Helemaal stuk', afgelopen zaterdag 19 september.'Helemaal stuk' is een voorstelling van zaken.De volgende aflevering is op zondagmiddag 13 december in Gigant te Apeldoorn.Meer informatie:www.gigant.nl/evenement/he…?: Ernst van Rossum

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-29T07:57:33.070Z

#NP: #NowPlaying: David Bowie – 'The Shel Talmy Recordings' (2026)Wow. Fantastic collection of 1965 #DavidBowie with The Lower Third and The Manish Boys plus some solo recordings. The #ShelTalmy production makes #Bowie sound like early The Who at times. This rocks. Amazing stuff. 'Take My Tip'!

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-29T18:10:27.423Z

–

Maandag 28 september:
Zeven uur pas wakker en op. Gezien de laatste tijd, zeer goed geslapen. Koffie, ontbijt. Vandaag geen werk. Lezen, huishoudelijks. Koffie met De Vrouw op de galerij in de zon. Meer allerlei. Meer koffie met De Vrouw op de galerij. Lunch. Afwasje en stofzuigen. Ik wandel een rondje langs het kanaal en door park. Thuis wat rust. Het kwartje begint te vallen: we hebben afgelopen weekend twee keer een uitstekende voorstelling gespeeld. Eind van de middag maak ik avondeten. Eerst een salade van spitskool, mandarijn en rozijn. Vervolgens een Thaise gele curry met kastanjechampignon, ui, paprika, andijvie en groene linzen. Voor De Vrouw bak ik steak bavette. Met uitzondering van de salade eten we alles op. Natafelen. Afwasje. Lezen. Webstek. Lezen.
Muziek vandaag: Election Special (Ry Cooder), het eerste plaatje uit de set Freak Out! – 60th Anniversary Edition (Frank Zappa), Return To The Red Planet (Rick Wakeman), Winter Songs (Steve Swallow)

#NP: #NowPlaying: Sparks – 'Live On The Moon' (2cd) (2026) cd3076 #playall #playallyourcdsagain #playallyouralbumsagain #albumcollection #Sparks @sparksofficial.bsky.social

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-28T06:57:56.324Z

Wat een bijzondere aflevering van 'Helemaal stuk'!Dank aan iedereen die heeft bijgedragen en erbij was.'Helemaal stuk' is een voorstelling van zaken.De volgende aflevering van is op zondagmiddag 13 december in Gigant te Apeldoorn.Meer informatie:www.gigant.nl/evenement/he…#HelemaalStuk

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-28T09:31:44.991Z

#NP #NowPlaying:Ry Cooder – 'Election Special' (2012)Fifteenth #RyCooder studio solo album, with the singer/guitarist performing all the music, except drums played by #JoachimCooder. A collection of personal and biting protest songs in blues, country, americana and folk style. Excellent!

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-28T18:18:45.317Z

–

Zondag 27 september: Helemaal stuk
Half zeven. Weinig geslapen. Ik loop een ronde hard langs het kanaal en het lukt heel mooi. Thuis nog terug in bed. Om half tien staan we op. Koffie met De Vrouw. Meer koffie met De Vrouw. Brunch. Afwasje en huishoudelijks. Half een ben ik in Gigant. We zetten de spullen voor de tweede voorstelling klaar en dan hebben we wat tijd voor ontspanning. De voorstelling lijkt wat vloeiender en vlotter te gaan dan die van gisteren; gisteren was ik geconcentreerder, geloof ik. Ook nu veel mooie reacties na afloop. Heel lang blijven De Vrouw en ik niet hangen. Half zeven zitten we bij de Italiaan iets verderop in de straat en we eten pizza Mona Lisa en Verde en om acht uur zijn we thuis en dan lees ik nog iets en werk de webstek wat bij en dan is het vroeg, maar ik ga wel slapen, in de hoop dat ik kán slapen.
Muziek vandaag: The Endless River (Pink Floyd)

Morning Sunday morning.#MorningSundaymorning

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-27T08:23:47.664Z

Vanmiddag gaan we opnieuw HELEMAAL STUK Kom je ook kijken?Er zijn nog enkele kaarten voor deze voorstelling van zaken.Aanvang: 14.30 uur in Gigant te Apeldoorn.Meer informatie:www.gigant.nl/evenement/he…#HelemaalStuk ?: Ernst van Rossum ? (AI-bewerking): Sabine van den Brink

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-27T08:42:29.044Z

Pink Floyd – 'The Endless River' (2014)The fifteenth #PinkFloyd studio album, mostly recorded in 1993 during sessions for 'The Division Bell', contains fine instrumental and atmospheric stuff and is a tribute to the great late keyboardist #RichardWright. Some wonderful moody music. #pinkfloydthon

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-27T18:45:14.883Z

–

Zaterdag 26 september: Helemaal stuk
Half zeven. Onrustig geslapen. Volle maan. Koffie, ontbijt, allerlei, waaronder de laatste voorbereidingen voor Helemaal stuk, vanavond en morgenmiddag. Begin van de ochtend loop ik de gebruikelijke zaterdagmorgenronde langs slager en super. Erna nogmaals het centrum in voor een bezoek aan de markt. Koffie met De Vrouw. Tegen elven loop ik naar Gigant. Met Aad en Marten richten we de zaal in en tussen twee en vier ben ik weer even thuis. Is daar een bestelling? Vier uur weer terug in Gigant. Met Peter-Jan en Aad spelen we enkele scènes voor de voorstelling van vanavond door; een uur later zijn de spelers van Zonder ons er en spelen we dat hele theaterstuk ook nog een keer. Vervolgens is er een muziekrepetitie en maak ik dankbaar gebruik van de tijd om bij een tegenover gelegen eetgelegenheid een broodje falafel te halen. Net op tijd, want om zeven uur gaat de zaal open. De voorstelling blijkt een groot succes: de eerste helft is een ‘reguliere’ Helemaal stuk en na de pauze spelen we Zonder ons en nog twee liedjes. Indrukwekkend, toch luchtig en bijzonder vermakelijk, zijn de meest gehoorde commentaren. De Vrouw is komen kijken en na een drankje achteraf zijn we om half elf thuis.
Muziek vandaag: Liminal (Brian Eno & Beatie Wolfe), Rams (Brian Eno)

Vanavond en morgenmiddag gaan we HELEMAAL STUK een voorstelling van zaken.Kom kijken:* zaterdagavond 26 of * zondagmiddag 27 september in Gigant te Apeldoorn.ER ZIJN NOG ENKELE KAARTEN Meer info:www.gigant.nl/evenement/he…#HelemaalStuk ?: Ernst van Rossum ?: Sabine van den Brink

— Bas Langereis (@bazbo.bsky.social) 2026-09-26T09:40:32.652Z

• • •
 

Geen reacties »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post.

Leave a comment